Sirija kaltina Turkiją naudojant tiesioginę agresiją civiliniame kare

SirijaSirija apkaltino Turkiją teikus šaunamąją ir logistinę pagalbą teroristų grupėms, užimant Idlibo miestą bei strateginį Džisr al-Šuguro miestą, antradienį pranešė šalies televizija.

„Teroristinių grupių atakos, nukreiptos į Idlibo ir Džisr al-Šuguro miestus, buvo vykdomos su Turkijos armijos teikiama logistine ir šaunamąja parama,“ – Sirijos televizija cituoja užsienio reikalų ministrą. „Tai tiesioginė Turkijos agresija prieš Siriją.“

Sirija pastaruoju metu vis stipriau kaltina Turkiją tvirtindama, kad pastaroji padeda opozicijos kovotojams civiliniame kare bei per sieną praleidžia tūkstančius džihadistų kovotojų.

Ankara tokius mestus kaltinimus neigia.

Praėjusį mėnesį įvykdytas Idlibo (esančio netoli Turkijos sienos) užgrobimas, o praėjusią savaitę – Džisr al-Šuguro, sudavė didžiulį smūgį Sirijos vyriausybės pajėgoms, patyrusioms eilę pralaimėjimų tiek šalies šiaurėje, tiek pietuose.

Pirmadienį, Islamistų kovotojų koalicija, kurią sudarė al-Nusros frontas, Achrar aš-Šamas ir Džund al-Aksa, užėmė karinę bazę šiaurės vakarų Sirijoje, taip priartėdama prie Latakijos miesto, kur yra prezidento Bašaro al-Asado rezidencija.

Šaltinis:
http://www.reuters.com/article/2015/04/28/us-syria-crisis-turkey-idUSKBN0NJ1ZO20150428

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s