Nigerijos armija atrėmė Boko Haram ataką prieš Maiduguri miestą

Nigeria-map-jpgBoko Haram kovotojų surengta ataka prieš šiaurės rytų Nigerijoje esantį didžiausią šalies miestą, Maiduguri, po intensyvių kovų, buvo atremta Nigerijos karių, teigia tiek armijos atstovai, tiek vietos gyventojai.

AFP naujienų agentūrai vietos liudininkai sakė, jog dešimtys kovotojų, apsiginklavusių sunkiąja šaunamąja ginkluote bei raketinėmis granatomis, šturmavo šiaurinį miesto pakraštį netoli Giwos karinės bazės, šaudydami ir leisdami sprogmenis kur papuola.

Armija savo pateiktame pranešime skelbia, kad jos kariai nukovė būrį teroristų ir paminėjo, jog prieš išpuolį buvo nukenksmintos dvi savižudės sprogdintojos.

Pirminės informacijos apie aukas nebuvo pateikta.

Maiduguri užpuolimas buvo pirmasis incidentas, po tris mėnesius trukusios tylos, dėl plačių puolamųjų regioninės koalicijos, į kurią įeina kariai iš Nigerijos, Nigerio, Čado ir Kamerūnos valstybių, veiksmų, nukreiptų į Boko Haram turimas stipriausias pozicijas,

„Jie pasirodė iš Kajamlos kaimo pusės maždaug 18:30 val. (Lietuvos laiku 20:30 val.), kuomet gyventojai ruošėsi vakarinėms pamaldoms, ir pradėjo šaudyti į visas puses bei svaidyti bombas,“ – sakė vietos gyventojas Ibrahimas Sidis. „Kariai iš Giwos kareivinių dislokavosi ir užkirto jiems kelią miesto pakraštyje bei su jais susirėmė. Kova truko virš 40 minučių.“

Hadžara Musa buvo tarp šimtų Fori rajono gyventojų, besistengusių pabėgti į netoliese buvusią universiteto teritoriją, idant išvengtų konflikto.

„Kulkos skriejo po visą vietovę, turėjome pasilenkti ir judėti keturiomis, nes aukščiau švilpė kulkos,“ – sakė ji.

Bilkisu Ahmadas, Maiduguri universiteto studentas, pasakojo, jog universiteto teritorijos apsauga liepė jiems gultis ant žemės, kad išvengtų kulkų ir granatų.

„Buvo baisu,“ – kalbėjo Ahmadas.

Kai kovotojai atsitraukė, kai kurie gyventojai galėjo grįžti į savo namus.

„Kai kariai neutralizavo išpuolį, kai kurie iš mūsų grįžo į namus, tačiau daugelis kitų pabėgo gilyn į miestą,“ – pridėjo Musa.

Vienas iš civilių „budrumo komitetui“ priklausančių bei Nigerijos kariuomenei padedančių kovoje prieš Boko Haram, narių teigė, kad minėtoji ataka galėjo būti atsakomasis veiksmas į Boko Haram netektis, patirtas antradienį savo stovykloje, esančioje maždaug už 40 km nuo miesto.

„Manoma, kad ataka buvo atsakas į daug Boko Haram aukų pareikalavusią karinę operaciją, vakar nukreiptą į jų stovyklą, esančią Mafos rajone, kur buvo išgelbėta keletas moterų ir vaikų,“ – sakė „budrumo komiteto“ narys, paprašęs neminėti jo vardo.

Šaltinis:
http://www.aljazeera.com/news/2015/05/nigeria-army-boko-haram-maiduguri-150514022044760.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s