WikiLeaks atskleidė slaptą Saudo Arabijos, Kataro ir Turkijos susitarimą dėl Sirijos vyriausybės nuvertimo

top secretWikiLeaks svetainėje buvo paskelbti nutekinti Saudo Arabijos ministerijų dokumentai, kuriuose atskleidžiama, jog Saudo Arabija, Kataras ir Turkija prieš trejus metus sudarė slaptą susitarimą nuversti Sirijos vyriausybę.

WikiLeaks įkūrėjas Džulianas Asandžas Rosija 1 televizijos kanalui sekmadienį teigė, kad Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Britanija taip pat buvo įsipainiojusios į minėtąjį 2012 metų susitarimą.

Be to, jis pridėjo, jog Vašingtono sąjungininkai Viduriniuosiuose Rytuose, tokie kaip Rijadas, veikė daug agresyvesniu metodu ir netgi prieš Jungtinių Valstijų direktyvas.

WikiLeaks pradėjo publikuoti šimtus tūkstančių diplomatinių bei vyriausybinių dokumentų, tame tarpe, kiek anksčiau, birželio mėnesį, vidinius Saudo Arabijos vyriausybės organizacijų ir komunikacijų pranešimus tarp šalies ambasadų visame pasaulyje.

WikiLeaks išgavo susirašinėjimus elektroniniu paštu tarp Saudo Arabijos užsienio reikalų ministerijos ir kitų šalių.

Internetinis tinklalapis paskelbė patalpinęs virš 60 tūkst. Saudų dokumentų savo svetainėje, dauguma jų – Arabų kalba.

Nuo 2011 metų Sirija grumiasi su mirtina krize, kuri jau pasiglemžė daugiau nei 230 tūkst. žmonių gyvybių bei milijonus paliko sužeistų.

JAV ir jos sąjungininkai teikia pagalbą aktyvistams, kovojantiems prieš Sirijos vyriausybės pajėgas.

Tarp publikuotų dokumentų yra ir įslaptinti pranešimai iš eilės Saudų institucijų, tame tarpe užsienio reikalų ministerijos ir Karalystės generalinės žvalgybos tarnybų.

2010 metais Asandžas, viešai išpublikavęs tūkstančius slaptų Jungtinių Valstijų karinių bei diplomatinių dokumentų, tarp kurių buvo dokumentai susieti su konfliktais Irake ir Afganistane, supykdė JAV administraciją.

Nuo 2012 metų birželio Asandžas yra uždarytas Londone esančioje Ekvadoro ambasadoje – jam suteiktas politinis prieglobstis po to, kai jis pralaimėjo teisinį mūšį dėl ekstradicijos į Švediją, kur buvo norima jį apklausti dėl pareikštų seksualinės prievartos kaltinimų. Pats Džulianas jam pateiktus kaltinimus neigia.

Šaltinis:

http://presstv.ir/Detail/2015/06/29/418008/WikiLeaks-Julian-Assange-Rossiya1-Saudi-Arabia-QAtar-Turkey-Syria-US

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s