Kroatija pardavė milžinišką kiekį ginkluotės Saudo Arabijai

Saudo-Arabija

2016 metais Kroatija Saudo Arabijai pardavė didžiulį kiekį pasenusių ginklų bei amunicijos ignoruodama akivaizdžius požymius, kad minėtieji ginklai vėliau perkeliami į Siriją.

Kroatija drastiškai padidino savo dešimtmečių senumo ginklų ir amunicijos pardavimą Saudo Arabijai nepaisant daugybės įrodymų, kad šios siuntos vėliau yra nukreipiamos į Siriją taip laužant Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės teisės normas.

Nors ir turi vieną geriausiai ir brangiausiai apginkluotą armiją Viduriniuosiuose Rytuose, tačiau Persijos įlankos karalystė už 81,7 mln. dolerių  importavo pasenusios amunicijos, tame tarpe kulkų, minosvaidžių, raketų bei raketų ir granatų leistuvų –  iš Kroatijos per 2016 metų pirmus 9 mėnesius už 5,8 mln. dolerių. Skaičiuojant pastarųjų ketverių metų situaciją Kroatijos pardavimai Saudo Arabijai jau beveik išaugo dvigubai, o galutinė suma turėtų būti dar didesnė, kadangi paskutinio ketvirčio duomenys dar nėra paskelbti.

Igoris Tabakas, Kroatijos gynybos analitikas teigė, jog šalis šiuo metu nebetiekia amunicijos. “Tikėtina, kad eksportuojama buvo sena amunicija,” – sakė jis. “Tikriausiai tai likusios atsargos iš buvusios Jugoslavijos ir Rytų bloko produkcijos.”

Kol Kroatija ištisai atsisako pripažinti, kad pelnosi iš turimų senų atsargų Sirijos mūšio laukuose, Balkanų tiriamųjų pranešimų tinklas ir Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos pranešimų projektas, peržiūrėję Gynybos ministerijos dokumentus atskleidė, jog sutampant su 2012 metų Sirijos civilinio karo pradžia vyko didelio masto karinės ginkluotės pardavimai.

Pasak šių pranešimų, Gynybos ministerija, kurios ginkluotės atsargos sudaro beveik 18 tūkst. tonų, pardavė mažiausiai 5 tūkst. tonų perteklinės amunicijos 2013 ir 2014 metais, o tai yra tiek pat, kiek buvo parduota per praėjusį dešimtmetį.

Gynybos ministerija į prašymus dėl papildomos informacijos, kas įsigijo ginkluotę ir ar buvo atlikta dar papildomų pardavimų 2015 ir 2016 metais, neatsakė.

Šaltinis: https://www.almasdarnews.com/article/croatia-sells-off-record-number-armaments-saudi-arabia/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s